Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dnes 17.8. proběhla v Brně tiskovka k letošnímu ročníku CIAFu.

Zde si můžete přečíst podklady z tiskové konference:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czech International Air Fest – 8.- 9. 9. 2007

Vážení přátelé letectví dovolte, abychom Vám, novinářům, poděkovali za Vaši podporu v přípravě a průběhu loňského ročníku leteckého festivalu. XIII. CIAF 2006 v Brně, byl i díky Vaší práci vysoce hodnocen všemi zahraničními a domácími partnery.


Dovolujeme si Vás pozvat na XIV. CZECH INTERNATIONAL AIR FEST – CIAF, který se uskuteční pod záštitou Předsedy Senátu parlamentu ČR MUDr.Přemysla Sobotky, Ministryně obrany ČR JUDr. Vlasty Parkanové, Náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Ing.Vlastimila Picka, hejtmana Jihomoravského kraje Ing.Stanislava Juránka a primátora statutárního města Brna na mezinárodním letišti Brno 8. – 9. září 2007.Čtrnáctý ročník leteckého festivalu, je největší akce svého druhu v ČR a jedna z nejznámějších v Evropě.

O účast na CIAF 2007 jsme společně s Náčelníkem generálního štábu AČR oficiálně požádali náčelníky generálních štábů armád Bulharska, Belgie, Dánska, Francie, Itálie, Kanady, Maďarska, Holandska, Norska, Polska, Portugalska, Rakouska, Rumunska, Ruska, Slovinska, Slovenska, SRN, Švýcarska, Španělska, Švédska, Turecka , Řecka, Srbska , Saudské Arábie, Ukrajiny, USA a Velké Británie.

Ve dnech 8. – 9. 9. 2007 se na mezinárodním letišti v Brně uskuteční XIV. ročník leteckého festivalu Czech International Air Fest – CIAF. Tento letecký festival - ve kterém se soutěží v pěti kategoriích (viz. Ceny CIAF 2006) patří k největším akcím svého druhu v České republice a zároveň k nejprestižnějším v Evropě. CIAF by si neměl nechat ujít žádný opravdový fanda letectví a milovník dramatické atmosféry letecké show.

Letošní CIAF se opravdu kvapem blíží a Czech Airshow Agency je jako hlavní organizátor garantem kvalitního technicko-organizačního zabezpečení celé akce. XIV. Ročník CIAF v Brně bude zcela jistě opět skvělou přehlídkou a soutěží soudobé letecké techniky. Mezi skutečné perly můžeme zařadit skvělou skupinu Breitling Jet Team z Francie, létají přesně jako švýcarské hodinky které mají v názvu, rovněž tak skupina 4 x Galeb G-2 Hvězdy ze Srbska příjemně překvapí svojí profesionalitou.

V premiéře se na CIAF v letové ukázce uvidíte C-17 Globemaster - Čtyřmotorový těžký strategický transportní letoun Vzdušných sil Spojených států amerických ze základny 452 AMW. Piloti tohoto supermoderního létajícího kolosu předvedou jeho takticko technické možnosti.Také nás čekají letové ukázky F-15 z USAF, MiGy -29 ze Slovenska, F-16, C-27J Spartan, JAS 39 Gripen, L-159, Mi-24 vzdušných sil naší armády.Ozdobou letošního CIAF bude bezesporu strategický bombardér B1B Vzdušných sil Spojených států amerických, který přivítáme v brněnské premiéře. Na CIAF 2001 provedly tyto majestátní letouny pouze průlet, letos si je budou moci návštěvníci prohlédnout z blízka.

V současné době je účast dalších vojenských letectev v jednání.

Kromě bojových letounů budou k vidění i špičkoví sportovci na svých strojích. Kdo by dnes neznal například Petera Besenyeiho na EXTRA 300S, excelentního maďarského pilota, hvězdy letošního Red Bull Race závodu v Abu Dhabí, pozadu nezůstanou ani naši reprezentační piloti z Moravské Třebové, piloti policie ČR. O konečném programu je dnes předčasné hovořit, ale určitě bude velmi kvalitní.

XIV.ročník CIAF v Brně bude nejen skvělou leteckou podívanou, ale i přehlídkou partnerské účasti našich a mezinárodních společností, státních, samosprávních institucí,bezpečnostních,zdravotnických a organizačních složek, bez jejichž podpory by se tak rozsáhlá akce nemohla uskutečnit.

V době konání CIAFu se město Brno změní v centrum leteckého dění a ovládne jej přátelská atmosféra setkání mnohonárodnostní letecké rodiny. Každý den vás bude čekat sedm hodin letecké podívané a kvalitní zázemí pro celou rodinu.

Konkrétní program na oba letové dny bude průběžně zveřejňován na našich stránkách www.airshow.cz

CENY CIAF 2007

Na CIAF 2007 budou opět nejlepší letové ukázky ohodnoceny v pěti tradičních kategoriích jako v loňském roce a navíc se organizátoři CIAF z CZECH AIRSHOW AGENCY,s.r.o. rozhodli pro - Ocenění osádce letounu z nejvzdálenější mateřské základny, což je cena speciální, jako symbolický výraz díků za účast na festivalu.

Hlavní cena hejtmana Jihomoravského kraje (přesná replika francouzské šavle z bitvy u Slavkova) za absolutně nejlepší letovou ukázku se mezi letci v celém světě již stala pojmem a prestižní záležitostí a zdobí síně slávy zatím u bojových letek v Itálii, Rusku, Ukrajině a Slovensku.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Naše redakce se letos určitě opět zůčastní. A reportáže se také dočkáte.